Kurumsal

 

Tehlikeler.com nedir ?

Sloganı “Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Her Şey” olan tehlikeler.com, kişilerin Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sertifikasına hak kazanmak için attığı ilk adımdan itibaren ihtiyaç duyacakları tüm bilgilere ve donanımlara ulaşmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sektöründe hizmet gösteren 2 farklı firmamızın buluşma noktasıdır.

Eğitim faaliyetlerimiz “Tmg Akademi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.” tarafından, danışmanlık faaliyetlerimiz ise “Tehlikeler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Ltd. Şti.” tarafından yürütülmektedir.

Vizyonumuz

Uluslarlararası sözleşmelere ve T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı mevzuatlarına tam uyumlu olarak Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı sektörünün gelişiminde öncü olan bir firma olmaktır.

Misyonumuz

Teknolojinin ve bilimin yolunda ilerleyen, bireye ve toplumsal değerlere saygılı, hukuka ve ekonominin dinamiklerine bağlı, sağlığa ve çevreye duyarlı, etik ve ahlaki değerlere sahip çıkan müşteri odaklı bir firma olmaktır.

 

Neden Tehlikeler Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı ?

Kuruluş

2012 yılında yurtdışında başlayan sertifikalandırma sürecimiz ile Türkiye’de Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı mesleğinin oluşmasında ve gelişmesinde öncü kuruluş olduk.

Ailemiz

Danışman adaylarının eğitimlerini yetkilendirilmiş eğitim merkezimizde gerçekleştirerek Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı olma adımlarını yakından takip ediyoruz. Danışmanlarımızı kursiyerlerimiz arasından seçmeye özen göstererek teorik ve pratik bilgilerinin yeterliliğini danışman adaylığından sahada hizmet verme sürecine kadar gözlemleme ve değerlendirme imkanı buluyoruz.

Hizmet Şekli

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı hizmetimizin kalitesinin sahada geçirdiğimiz süre ile doğru orantılı arttığının farkında olarak firmaların tüm talep ve ihtiyaçlarını yerinde hizmet anlayışı ile karşılıyoruz.

Danışmanlık Yapısı

İç Denetim : Tüm danışmanlarımızın hizmet kalitesi kendi yetkin danışmanlarımız tarafından habersiz denetimlerle incelenerek üst yönetime raporlanmaktadır. Yönetim kadrosu da dahil olmak üzere firmamızda görevli tüm personel, hizmet kalitesinin artması ve artan kalitenin standartlaşması adına gözlemlere tabi olmaktadır.

Dış Denetim : Kurum dışında yer alan bağımsız organlar tarafından, genel kabul görmüş uluslararası standartlar dikkate alınarak gerçekleştirilen mali, hukuki ve performans denetimlerine tabi olmaktayız. Bu denetimler sonucunda ulaştığımız sonuçlara ve yeterlilik sertifikalarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Buddy Sistemi : Saha tecrübesi eksik olan danışmanlarımız hizmetlerine başladığı günden yeterli saha tecrübesi edindiği güne kadar tecrübeli danışmanlar ile birlikte yerinde hizmet vermektedir.

Customer Relationships Management – CRM : Yönetim kadrosu, danışmanlar, dış hizmet aldığımız firmaların yetkilileri, hizmet verdiğimiz firmaların yetkilileri, kursiyerler, eğitmenler vb gibi tüm beşeri unsurları dahil ettiğimiz kalite yönetim sistemi yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde; denetim organizasyonları düzenlenmekte ve takip edilmekte, hizmet verdiğimiz firmaların yetkililerinin talepleri toplanmakta, hizmet kalitemiz ile ilgili anketler aracılığı ile geri bildirimler alınmakta, kursiyerlerimiz ön kayıt adımından danışmanlık yetkisi kazanma sürecine kadar ihtiyacı olan tüm bilgilere ulaşmaktadır.

Organizasyon Yapısı

Employee Motivation System – EMS : Çalışanların işe aidiyet duygusu hissederek birlik ve beraberlik duygusunun sağlanması için çalışma şartlarını optimize ediyoruz. Ofis ortamının konfor ve teknoloji açısından geliştirilmesi, esnek çalışma saatleri, aile gereksinimlerinin ön planda tutulması, motivasyon arttırıcı organizasyonların düzenlenmesi, takım ruhunun geliştirilmesi, kişisel zaman ve mekan olgularına dikkat edilmesi, kariyer gelişimlerinde yol gösterici olunması, ödül ve ücret konularına özen gösterilmesi gibi adımları uyguluyoruz.

Employee Turnover Rate – ETR : Her işten ayrılan çalışanımız için; “Kim işten ayrıldı?”, “Ne zaman işten ayrıldı?”, “Neden işten ayrıldı?” sorularının cevaplarını analiz ederek faaliyete geçtiğimiz ilk yıldan itibaren işgücü devir oranını yıllık %8 ‘in altında tutmayı başardık.

Health Safety Enviroment – HSE : İşyerinde işin yürütülmesi sırasında çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılması gereken tüm sistemli ve bilimsel çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Bu çalışmalardan bazıları; periyodik sağlık kontrollerinin yapılması, kişisel koruyucu donanımların bulundurulması ve kullanımının öğretilmesi, genel bilinçlendirme ve göreve özgü eğitimlerin tamamlanması, saha hizmeti sırasında uyulması gereken kuralların öğretilmesi, görevlendirme yazılarının hazırlanmasıdır.

Ulaşılabilirlik

Hizmet sektöründe ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik kavramlarının öneminin farkında olarak tüm taleplere geri dönüş sürelerini ve bu geri dönüşlerde yer alan içeriklerin doğruluğunu ve tatmin ediciliğini analiz ediyoruz. Tam zamanlı hizmet anlayışını benimseyerek hafta sonları da dahil olmak üzere destek sağlamaya devam ediyoruz

Referanslar

Firmalarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini belirleyerek kalıcı ve sürdürülebilir hizmet anlayışını benimsiyoruz. Dünyanın en değerli çokuluslu firmalarına ve Türkiye’nin en değerli yerel firmalarına tek yetkili kurum olarak hizmet sağlıyoruz. Referanslarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Neden Tmg Akademi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ?

Kuruluş

2015 yılında ilk eğitim yetkisini T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’dan alarak başlayan sürecimiz bugün Türkiye’de tehlikeli madde eğitimi konusunda en fazla yetkiye sahip olan kurum olarak devam etmektedir.

Eğitmen Kadrosu

Ülkemizde tehlikeli madde bilincinin oluşmasında öncü olan eğitmen kadromuz, birçok eğiticinin ve tehlikeli madde güvenlik danışmanın eğitimlerini gerçekleştirerek sektörün oluşmasına ciddi katkıda bulunmuştur. Sadece akademik kariyeri olan ve yetkili olduğu eğitimde saha tecrübesi bulunan eğitmenler tarafından oluşan eğitmen kadromuz “Eğitim en iyi yatırımdır” ilkesini benimsemektedir. Kursiyerlerin eğitim süreçlerini ve eğitim sonrası taleplerini değerlendirilerek hizmet kalitesinin her zaman en üst seviyede olması hedeflenmektedir. Eğitmen kadromuza buradan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Merkezi

Tehlikeli madde eğitimlerinin tüm gereksinimlerini karşılayabilmek için özel olarak tasarlanmış sınıflara sahiptir. Merkezi konumu ile tüm toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Eğitim merkezimizin yer aldığı bina; yangın yönetmeliğine uyumluluk, kendine özel kapalı otoparka sahip olma, özel şirketlerin sağladığı temizlik ve güvenlik hizmeti gibi özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Kursiyer

Her eğitim sonrasında kursiyerlerimiz tarafından doldurulan “memnuniyet anketlerinde” %100’e yakın olumlu dönüşler alınmaktadır. Bu anketleri talep eden kişilere, anketi dolduran kursiyerin “Kişisel Verileri Koruma Kanunu” kapsamında özlük bilgilerini saklayarak ulaştırmaktayız. Birden fazla tehlikeli madde eğitimi alan eski kursiyerlerimiz %95 oranında tekrardan kurumumuzu tercih etmektedir.

Yetkiler

7 farklı tehlikeli madde eğitimi için yetkilendirilen kurumumuz tehlikeli madde güvenlik danışmanı adaylarına, sürücülere ve tehlikeli madde operasyonunda yer alan diğer tüm personellere eğitim hizmetini eğitim merkezimizde ve sahada sağlamaktadır. Yetki belgelerimize buradan ulaşabilirsiniz.